Nahradní rodina

Umístění štěňěte do náhradní rodiny mi dává možnost dále pracovat s krví mého chovu. Každý vrh, který plánuji, v podstatě plánuji pro sebe – abych si něco mohla dál nechat. Náhradní rodina ode mne získá to nejlepší štěně z vrhu, pokud jde o dodržování standardu, zdarma anebo za sníženou cenu. O zařazení jedince do chovu budou rozhodovat jeho povahové vlastnosti, počet zubů, zdravotní výsledky, estetické kvality a celkový vzhled. Původně jsem měla promyšlené a sepsané přibližné podmínky pro umístění, ale později jsem zjistila, že každý vrh je tak jedinečný, že není možné vše schovat do jednotných podmínek, a tak se jenom pokusím nastínit, co umístění pro Vás, jako pro náhradní rodinu, znamená.

Náhradní rodina pro fenu nebo psa

Jedinec musí splnit můj zdravotní standard, a tak do dovršení 24 měsíců (stejně jako jeho sourozenci) absolvuje kompletní vyšetření pohybového aparátu a kostry – DKK, DLK, SA, OCD, LTV, L a PL – toto vyšetření mu buď zaplatím anebo na něj poskytnu stejnou slevu jako pro sourozence. Dále před krytím absolvuje vyšetření očí – DOV.

Navštěvování výstav není samozřejmě podmínkou, ale ráda bych měla možnost si jedince na výstavu půjčit. Kdyby nová rodina propadla výstavám a chtěla by je buď se mnou absolvovat anebo se jich zúčastňovat sama, tak tomu samozřejmě nebudu bránit a pomůžu, jak jenom budu moct. Ráda jedince umístím i do aktivní rodiny se zájmem o sport (když jedinec pro to bude vykazovat předpoklady) a budu moc ráda, když mě rodina bude reprezentovat sportovně a závodně. Je tedy jenom na Vás, co Vám je bližší a čemu se chcete věnovat.

Fena za svůj život nebude mít víc než 3 vrhy, pes 5 vrhů. Je těžké dopředu říct kolik vrhů, na kterém jedinci chci udělat, a tak se může stát, že někdo bude mít 1 vrh, někdo 2, někdo 5. Výběr krycích jedinců je výhradně v mých rukou (zůstává mi podpisové právo), ale ráda vyslechnu přání rodiny – chtěli bychom si po Žofince nechat sportovní fenu, a tak budu pro Vás spíše hledat sportovně zaměřeného (ale stále hezkého a zdravého) jedince. Chci, aby fena rodila u mně, a i proto bych ráda udržovala co nejbližší vztahy, aby na mě byla fena zvyklá.

V případě, že se rozhodnu jedince do chovu nezařadit, bude jedinec na moje náklady vykastrovaný anebo spolu podepíšeme dodatek o nechovnosti.

Jana Obžerová
Jana Obžerová

Nejsem veterinářka, trenérka psů ani odbornice na výživu psů. Jsem chovatelka a majitelka psů a všechny sdílené informace vycházejí z mých osobních zkušeností s mými psy a výzkumu zdraví, standardu, genetiky a výživy, které pro své psy dělám.

Máte otázky nebo zájem o pejska?
Nebojte se napsat

CHS As black as ink

Jana Obzerova

+420 733 271 928

info@asblackasink.cz

U skolky 1572/7, Horovice, Czechia